Město Benešov slavnostně otevře nový skatepark

27. 5. 2024
Skatepark

Město Benešov s radostí oznamuje slavnostní otevření nového skateparku ve volnočasovém areálu na Sladovce, které se uskuteční ve středu 5. června 2024. Akce začíná ve 14.00 hod. a je určena pro širokou veřejnost.

Nový skatepark vyrostl v sousedství dětského dopravního hřiště na benešovské Sladovce a jeho rozloha činí 1200 m2. Výstavbu zrealizovala firma Mystic Constructions, s. r. o. za cca 11,6 mil. Kč, přičemž na vybudování skateparku získalo město Benešov dotaci od Národní sportovní agentury ve výši cca 5 mil. Kč.

Benešovský skatepark je výsledkem rozsáhlého projektu, který byl navržen ve spolupráci se spolkem SKATEBOARDING BENEŠOV z.s. i s ohledem na potřeby místních skateboardistů všech věkových kategorií. Skatepark tedy nabízí bezpečné prostředí pro všechny nadšence tohoto sportu i příbuzných disciplín a v areálu se nacházejí překážky, které známe z pouličního prostředí (různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky).

Celý prostor skateparku je oplocen, osvětlen a pod dohledem bezpečnostních kamer. Provozovatelem areálu jsou Městská sportovní zařízení Benešov.

Program slavnostního otevření:

  • 12.00 hod.     Otevření skateparku pro veřejnost
  • 14.30 hod.     Oficiální zahájení, proslovy a přestřižení pásky
  • 15.00 hod.     Exhibice pěti jezdců (cca 20 minut)
  • 15.30 hod.     Školička pro nejmenší – průjezd skateparkem pod dohledem zkušených jezdců (možnost zapůjčení vybavení)
  • 16.00 hod.     Bestrick závody na vybraných překážkách
  • 18.00 hod.     Ukončení programu a volné ježdění

Celým odpolednem provede moderátor Jarda Kučera. Na akci nebude chybět DJ, občerstvení, skate školka pro veřejnost a fingerboard zóna. Slavnostní otevírání skateparku veřejnosti organizuje ve spolupráci s městem Benešov firma Mystic Constructions, s. r. o., která skatepark zároveň i vybudovala. Více informací o projektu naleznete na benesov-projekty.cz/skatepark.

V případě výrazné nepřízně počasí bude akce zrušena a přesunuta na náhradní termín.

Provozní řád nového benešovského skateparku je k dispozici zde. Počínaje slavnostním otevřením (5. 6. 2024) bude možné areál navštěvovat od 9.00 do 20.00 hod., skatepark však bude uzavřen v případě zimního nebo deštivého počasí.