ŠKOLKA BRUSLENÍ

homepage / sportoviště / zimní stadion

Školka bruslení

Umíte bruslit? Dokázali byste naučit správně bruslit i vaše ratolesti?

Bruslení na ledě je možné pouze s pomocí bruslí, které mají úzký nůž. Základním pohybem je přenášení váhy z jedné nohy na druhou. Po zvládnutí tohoto základu je možné naučit se nejrůznější dovednosti i akrobatické kousky. Bruslení řadíme mezi koordinačně estetické sporty. Bruslení je jeden z nejvhodnějších druhů tělesného pohybu pro mládež, posiluje svaly celého těla, zejména nohou, hýždí, boků a zad, dále napomáhá správné koordinaci pohybů a udržování rovnováhy a stability celého těla. Napomáhá také hubnutí, posiluje kardiovaskulární, dýchací a imunitní systém a je velmi příjemnou relaxací, zábavou i odpočinkem. Rozvíjí nervosvalovou koordinaci, protože k úspěšnému provedení bruslařského prvku je potřeba jemná a citlivá souhra vědomých, ale skoro neznatelných pohybů v oblasti motorického svalstva celého těla .... tolik o bruslení říká jedna z mnoha definic.

Vy se ale nemusíte tímto vůbec zatěžovat a bát se, že tuto „vědu“ nezvládnete.  Od toho jsme zde my, abychom vám pomohli.

Rovněž letos pro vás milí rodiče, ale především pro vaše děti, připravila Městská sportovní zařízení pondělní školku bruslení. Hlavními lektory jsou J.Slunečko a P.Novák. Novinkou oproti předchozím ročníkům bude i přímé zapojení kvalifikovaných trenérů a lektorů místního hokejového klubu HC LEV Benešov. Větší počet trenérů, kteří budou zodpovědni za výuku, pro vás a vaše děti přinese zvýšení kvality výuky díky individuálnímu přístupu. Další novinkou, kterou bychom vás chtěli oslovit, je fakt, že se připravuje i jarní školka bruslení, která bude fungovat od ledna do března 2018. Tento, řekněme jarní kurz, bude sloužit jako „pokračovačky“ podzimního kurzu, ale rovněž bude veden jako „základní“ pro ty z vás, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohli absolvovat podzimní kurz.

Podzimní kurz školky bruslení začínáme v pondělí 9.10. 2017 a pak následně každé další pondělí od 15:00 do 16:00 na ledě zimního stadionu Benešov. V rámci kurzu je zajištěno i jedno broušení bruslí zdarma, další broušení v případě potřeby je prováděno na počkání.

Cena kurzu - 900,- Kč ( 800,- Kč pro každého dalšího sourozence)

Platbu je možno provádět:

- bezhotovostně převodem na účet 277919650/0300, VS 101217, do zprávy příjemci uveďte jméno dítěte (dětí)

- v hotovosti, či platební kartou na recepci zimního stadionu Benešov kdykoliv v pracovní době (7:00 -22:00)

Ke stažení: Letak A5 .JPG
Pondělí       15:00 - 16.00 Neděle        8:00 - 9.00